Ak chcete, aby vytlačené dokumenty reprezentovali vašu firmu, je potrebné, aby tomu zodpovedala aj kvalita tlače. Poradíme vám, ako pri zachovaní tejto požiadavky môžete na nákladoch na tlač ušetriť.

Na kvalite tlače a tonerov záleží
Na kvalite tlače a tonerov záleží (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Originálne alebo kompatibilné tonery?

Ak vyberáte toner pre vašu tlačiareň, máte na výber z originálnych alebo kompatibilných tonerov. Originálne tonery sú vyrábané výrobcom tlačiarne. Máte preto istotu, že presne zapasujú práve do vášho typu tlačiarne. Sú výhodné, ak komfort ovládania tlačiarne preváži výšku ceny, ktorú za značku originality zaplatíte. Kompatibilné tonery sú lacnejšie. Nemusíte sa však obávať poškodenia tlačiarne alebo ich nekompatibility.

Lacné tonery

Lacné kompatibilné tonery ponúkajú možnosť, ako ušetriť na nákladoch na tlač. Vyrábajú sa z nových komponentov podľa platných štandardov pre každý typ tlačiarne. Pri ich výrobe sa používa nový plastový obal a kvalitný tonerový prach. Sú preto pre tlačiareň rovnako vhodné ako originálne modely. Môže sa však stať, že indikátor hladiny náplne nepracuje správne.

Lacné tonery vytlačia porovnateľný počet strán ako originálne. Lacné tonery odporúčame nakupovať u overených predajcov. Pred kúpou si overte, či majú certifikát kvality. Dôležitá je tiež dĺžka poskytnutej záruky. Mala by byť minimálne 24 mesiacov. Výhodou je, ak boli tonery podrobené kvalitatívnemu tlačovému testu.

Toner Canon

Kvalitné tonery Canon zakúpite v oboch alternatívach. Môžete si vybrať originálne alebo kompatibilné tonery Canon. Na trhu nájdete modely pre čiernobielu aj farebnú tlač. Originálne aj kompatibilné tonery Canon vytlačia porovnateľný počet strán pri čiernobielej tlači a pokrytí 5 %. Na oba typy tonerov je poskytovaná záruka 24 mesiacov. Porovnateľná je tiež kvalita tlače. Vaše dokumenty budú originálnymi aj kompatibilnými tonermi vytlačené ostro a bez šedých šmúh.

Text:PR