Ak sa rozhodujete o právnej forme pre vaše podnikanie, máte na výber z viacero možností. My sa pozrieme na dve z nich, ktoré sa na Slovensku používajú najčastejšie. A máme pre vás aj tip na zníženie nákladov na prevádzku kancelárie.

Ako si vybrať právnu formu podnikania
Ako si vybrať právnu formu podnikania (Foto: onlineinvest.sk)

Živnosť alebo s.r.o.

Obe právne formy – živnosť aj s.r.o. majú niekoľko výhod a nevýhod. Pri rozhodovaní sa, či si zvoliť živnosť alebo s.r.o., by ste preto mali popredu zvážiť aspoň tie základné.

Výhody živnosti:

  • Kratší čas na začatie podnikania a jednoduchší proces založenia živnosti.
  • Živnostník sa môže rozhodnúť, akým spôsobom bude viesť účtovníctvo. Môžete si vybrať vedenie daňovej evidencie, jednoduchého alebo podvojného účtovníctva.
  • Možnosť uplatniť paušálne výdavky – okrem zjednodušenia účtovníctva je táto možnosť výhodná pre podnikateľov, ktorí majú nižšie skutočné výdavky ako 60 % celkových príjmov z podnikania.
  • Možnosť vyplácať zisk kedykoľvek počas roka.

Výhody s.r.o.:

  • S.r.o. ručí za záväzky spoločnosti celým svojím majetkom. Jednotliví spoločníci však ručia len do výšky nesplateného vkladu základného imania.
  • Nižšie odvodové zaťaženie – odvodové zaťaženie s.r.o. vzniká, len ak má zamestnancov alebo ak si konateľ
    spoločnosti vypláca odmenu za prácu.

Virtuálne sídlo Bratislava

Moderné virtuálne sídlo Bratislava prináša všetky výhody kancelárie za podstatne nižšie náklady ako prenájom vlastných priestorov. Finančnú úsporu pocítite tiež na výške nákladov na prevádzku. Virtuálne sídlo Bratislava okrem toho ponúka možnosť mať sídlo spoločnosti na lukratívnej adrese v hlavnom meste. Znižuje sa tiež pravdepodobnosť kontroly z daňového či iného úradu.

Služby virtuálneho sídla

Virtuálne sídlo Bratislava sa za postará o došlú poštu. O poštových zásielkach budete informovaný formou sms alebo e-mailom. Môžete si objednať aj vybavovanie telefonátov, dohodnutie stretnutí alebo iné doplnkové služby. Okrem toho vám budú kedykoľvek k dispozícii na prenájom kancelárske priestory na stretnutie s klientami.

Text:PR