Ste expertom v určitej oblasti, máte skúsenosti a radi sa o to podelíte? Je to ideálna možnosť, ako si začať zarábať poskytovaním online kurzov. Už nemusíte ponúkať rady a poradenstvo každému zadarmo, ale takýmto spôsobom za to dostanete zaplatené. Navyše, keďže je to online, dostane sa k tomu oveľa väčšie množstvo ľudí a vy tým ušetríte čas.

Ako na vytvorenie online kurzu? Ponúkajte svoje vedomosti a skúsenosti ostatným! (Foto: unsplash.com)

Téma

Aká bude téma vášho online kurzu? Je to niečo, v čom ste perfektný, máte pre túto tému vášeň a aj vy sa v nej neustále vzdelávate? Ak ste si na všetky tieto otázky odpovedali áno, tak je vaša téma jasná. Svojich zákazníkov nemusíte učiť tak, ako keby ste práve vyšli z univerzity. Oni to potrebujú počuť zjednodušene a priateľským tónom. Ešte predtým, než s celým kurzom začnete, tak si premyslite, či je vaša téma vhodná na vzdelávanie online. 

Po čom je dopyt?

Uveďme si to na príklade. Ste perfektný v pečení, tak z toho chcete spraviť online kurz. No na internete je toľko videí, návodov a receptov, že by si takýto kurz nikto zbytočne neplatil. Predtým, než sa do tvorby kurzu pustíte, tak si spravte prieskum trhu, či by bol o to záujem. Zistite, či sa ľudia zaujímajú o danú tému, či chýbajú odpovede a ako je na tom vaša konkurencia.

Koncept

Aký bude koncept vášho kurzu, ako to bude celé prebiehať? Presne si vyšpecifikujte to, čo chcete, aby sa váš študent z kurzu naučil. Na tomto základe stavajte celý váš projekt. Vytvorte si jednotlivé okruhy tém a k nim si potom rozpíšte všetky informácie, ktoré chcete odovzdať ďalej. Dbajte na to, aby bol celý kurz dostatočne štruktúrovaný, jednoducho pochopiteľný, jasný a zreteľný.