Zatúžili ste po vlastnom kalendári, chcete obdarovať priateľov originálnym darčekom, alebo uvažujete o tom využiť reklamný potenciál kalendárov? Pripravili sme si pre vás zopár tipov, ako si môžete aj vy z pohodlia domova zabezpečiť jedinečné kalendáre podľa vašich predstáv.

Aká je cesta za vlastným kalendárom? Aj vy môžete mať originálny kalendár!
(zdroj: Shutterstock.com)

Originálny darček, ale aj praktická reklama

Kalendáre vedia mať rôzny charakter. Môžete vytvoriť koláž rodinných fotografií, obľúbených miest alebo čohokoľvek, čo vám napadne a skrášľovať tak steny vašich príbytkov, stoly kancelárií a podobne, zatiaľ čo vám alebo obdarovaným každý pohľad na kalendár bude pripomínať obľúbené momenty. Majú však aj silný reklamný potenciál, takže ak podnikáte a chcete svoju značku vystavovať nenásilnou formou každý deň svojim zákazníkom a obchodným partnerom na očiach, práve kalendár je riešením, ktoré stojí za to vyskúšať.

Kalendáre používame takmer všetci, dennodenne ich kontrolujeme, značíme si do nich dôležité dátumy, stretnutia a preto majú miesto nielen v našich domovoch, ale aj na pracoviskách, v čakárňach a na ďalších miestach. Ak na ich plochu umiestnite vaše logo, predstavíte vaše služby alebo výrobky, môžete pomôcť vašej značke rásť a nemusíte ani veľa investovať do reklamy. Okrem toho, nikdy neviete, kam všade sa vaše kalendáre dostanú, možno vám prinesú zaujímavé spolupráce.

Príprava grafických podkladov

Máte predstavu o tom, ako by mal váš kalendár vyzerať? Výber fotografií, grafických prvkov, farebnej palety a ďalších detailov, ale aj informácií, ktoré by vo vašom kalendári nemali chýbať, je len na vás. Dajte si však záležať, aby boli obrázky v dostatočnej kvalite a texty bez chýb.

Môžete využiť služby profesionálneho grafika, ktorý vám pripraví podklady do tlače, alebo sa pokúste si všetko pripraviť vo vlastnej réžii. Na internete nájdete množstvo šablón, ktoré si viete prispôsobiť podľa seba, alebo popustite uzdu svojej kreativite a vytvorte si úplne originálne dielo, aké nebude mať nikto iný. K dispozícii máte rôzne aplikácie a nástroje, kde to určite zvládnete aj keď nemáte skúsenosti, napríklad populárna Canva ponúka široké možnosti.

Ak má váš kalendár reklamné ambície, môžete kalendár obohatiť o detaily, ktoré vašim zákazníkom a obchodným partnerom napríklad pripomenú, kedy spúšťate novú kolekciu, pripravujete výpredaj alebo do kalendára môžete umiestniť aj QR kódy s odkazom na vaše internetové stránky, je len na vás, ako sa rozhodnete jeho plochu využiť a ozvláštniť.

Kedy a kde objednať tlač kalendárov?

Podklady do tlače máte hotové, kedy je čas obrátiť sa s nimi na profesionálnu tlačiareň? Nechať si vybavovanie tlače na poslednú chvíľu koncom roka nebýva šťastné riešenie. Tlačiarne v tomto období bývajú preťažené, navyše nemusia mať už k dispozícii všetky formáty, druhy papiera a vy tak budete musieť robiť kompromisy, ku ktorým by nemuselo dochádzať, ak by ste si objednali kalendáre s dostatočným predstihom.

Výroba kalendára sa oplatí nechať na profesionálov, pretože získate nekompromisnú kvalitu tlače a vybrať si môžete z rôznych formátov a druhov kalendárov od nástenných kalendárov s lištou alebo špirálou, cez stolové kalendáre a písacie podložky až po nástenné plánovače či malé vreckové verzie.

Váš kalendár môže mať rôzne povrchové zušľachtenia, ktoré mu dodajú šmrnc a skombinujete tak praktické a estetické funkcie. Objednajte si vaše kalendáre online a už o pár dní môžete mať doma jedinečné reklamné predmety, ktoré budú spoľahlivo budovať váš imidž.

Komerčný článok