Aby všetky stroje v priemysle či iných odvetviach hospodárstva fungovali správne, potrebujú spoľahlivé motory. Vo výrobe alebo manipulácii s ťažkými predmetmi je tiež dôležitý výber typu pohonu. Máme pre vás tipy na niektoré z týchto produktov.

Tipy pre spoľahlivý chod vašich strojov
Tipy pre spoľahlivý chod vašich strojov (Foto: unsplash.com)

Elektromotory

Elektromotory sa používajú na pohon rôznych strojov a mechanizmov v domácnosti aj priemysle. Bežný užívateľ sa s nimi stretne napríklad v práčke, chladničke, odšťavovači, kuchynskom robote, ventilátoroch alebo holiacich strojčekoch. Bežne používané elektromotory môžu byť napájané priamo z elektrickej siete alebo z batérií.
Aké elektromotory nájdete na trhu

Na trhu nájdete elektromotory fungujúce na rôznom princípe práce. Najbežnejším typom sú asynchrónne elektromotory. Majú tiež rôzne veľkosti. Vyrábajú sa zväčša s hliníkovou kostrou. Podľa použitia si môžete tiež zvoliť menovité napätie elektromotora, rozsah výkonu, jeho frekvenciu, tvar, triedu izolácie, či počet pólov. Vyberať môžete elektromotory do teploty od -30°C do + 40°C.

Pohon TMP 32

Všade tam, kde je potrebné vykonať kontrolovaný zdvih, posunutie alebo vyklopenie sa uplatnia priamočiare pohony. Výhodou pohonu TMP 32 je samosvornosť po zastavení hnacieho motora. Mechanickým prepojením viacerých jednotiek dosiahnete presnú synchronizáciu pohybu. A to dokonca aj pri rôznom zaťažení jednotiek.

Pohon TMP 32 je funkčný vo všetkých polohách. Jeho teleso má upínacie otvory na dvoch stranách. Jeho konštrukcia je založená na závitovkovom prevode.

Pohony TMP 32 si môžete objednať v štandardnom prevedení závitkového prevodu alebo s prevodom na jednu otáčku. Jednotky sú dodávané v celku s elektromotorom alebo aj bez. Priamočiare pohony môžete vyberať aj s ohľadom na požadovanú zdvihovú silu, materiál telesa pohonu, priemer pohybovej skrutky či maximálneho zdvihu.

Text:PR