Pojem „teambuilding“ sa v posledných rokoch skloňuje v spojení s podnikaním a dobrými vzťahmi vo firme veľmi často. No donedávna ľudia v spoločnostiach takéto slovo ani nepoznali. Budovanie vzťahov medzi kolegami je veľmi dôležité, ale prečo? Všetko sa dočítate v dnešnom článku.

Prečo sú dobré teambuildingy?
Prečo sú dobré teambuildingy? (Foto: unsplash.com)

Teambuldingy sú typické tým, že sa nespieva v kruhu firemná hymna, ale zamestnanci odídu na nejaké príjemné miesto (do prírody, wellness hotela alebo chatu) a tam sa snažia nájsť toho tímového ducha. Nerozoberajú sa len pracovné veci, ale ľudia sa uvoľnene porozprávajú o všetkom. Táto pohoda a pozitívna energia sa potom prenesie aj na pracovisko a vďaka tomu sa zvyšuje efektivita práce.

Raz za pol roka alebo aj raz do mesiaca pôsobia teambuildingy na zamestnancov aj ako veľmi dobrý spôsob motivácie. Ak budete robiť takéto akcie pravidelne, tak sa budú ľudia tešiť na ďalší spoločne strávený čas. A aby to stále nebolo stále to isté dookola, môžete ísť len tak, na pivo, na paintball či lasergame. Takto spoločne strávený čas vám dá nový obrázok o tom, akí sú vaši kolegovia aj mimo kancelárskeho stola a budete ich lepšie poznať. To vám tiež dopomôže k lepšie odvedenej tímovej práci.