Určite ste dostali dobrý nápad, máte potrebné financie, no chýba vám čas na založenie firmy. Sponzorom sa moc čakať nechce a termíny na splnenie podmienok v projekte sú neúprosné? V tom prípade sa potrebujete niekde dostať rýchlo k dobrej firme, s ktorou budete môcť podnikať v priebehu niekoľkých dní.

Riešenie pre tých, ktorí potrebujú rýchlo podnikať
Riešenie pre tých, ktorí potrebujú rýchlo podnikať (Foto: unsplash.com)

Nemusíte čakať tri mesiace na registráciu firmy k DPH. V mnohých prípadoch nie je potrebné zložiť ani základné imanie a splniť iné ďalšie podmienky. Pýtate sa, ako to tak môže fungovať? To vám hneď prezradíme!

Predaj platcov firmy k DPH

Založenie klasickej firmy je zdĺhavým procesom. Ak ju chcete registrovať aj k DPH, môže to byť ešte horšie. Samozrejme, všetko závisí aj od vašej šikovnosti a podmienok, ktoré ste schopný v danom okamihu splniť.

Zbaviť sa stresov a vyhnúť potrebným návštevám na úradoch, sa môžete aj vďaka možnosti predaju platcov DPH. Kúpou takejto už predzaloženej spoločnosti často získavate všetku potrebnú zmluvnú dokumentáciu a riešenie prepisu dôležitých údajov už necháte na profesionálov. Prevod spoločnosti na nového vlastníka bude jednoduchý, rýchly a pohodlný.

Predaj spoločnosti s históriou

Je ďalšia možnosť, ako sa rýchlo dostať k novej firme. Z troch typov firiem

  • aktívnej, ktorá stále predáva a normálne funguje;
  • tej, ktorá ukončila svoju činnosť a predáva sa ako účtovne vyčistená firma
  • a ready made firmy, ktorá je bez akejkoľvek obchodnej a inej histórie,

si viete vybrať tú, ktorá vám presne vyhovuje.

Okrem toho, môžete využiť aj možnosť nechať si urobiť spolu s prepisom a prevodom externý audit. Vďaka výhodnému predaju spoločnosti s históriou alebo bez, viete dobre zhodnotiť svoje financie a investovať, rozvíjať sa, zbaviť sa konkurencie, zlepšiť vybavenie svojej existujúcej firmy a mať z toho mnohé ďalšie výhody.

Je len na vás, aký typ a v akom podiele sa rozhodnete si kúpiť, určite je to rýchlejšie a v mnohých smeroch pre začínajúcich alebo viac vyťažených podnikateľov aj pohodlnejšie.

Text:PR